Takfläkt MALVINAS Mahogany L
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 1 995 kr
- Styrning Väggkontroll
- Storlek L
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
L 140cm MALVINAS takfläkt med vägkontroll passande för rum 17 till 28 m²
Läs mer
Takfläkt MALVINAS Ø140cm Mahogany L
MALVINAS är en takfläkt utan belysning passande för rum från 17,6m².
Motorn är tillverkad av stål och fläktbladen av trä.
Fläktbladen går att vända, ena sidan är mahogny och andra sidan är rödaktig mahogny.
Fläkten styrs med en väggkontroll (ingår) och har 5 hastigheter, 111/145/170/187/229 rpm som motsvarar 24/37/48/57/80W.
Denna takfläkt har vinter/sommar-funktion (snurrar åt båda hållen), den monteras direkt mot taket och är även lämplig för snedtak.
christian kjellvander frågade
för 4 veckor sedan
Kan man få en förlängning på stången?
Butiken svarade
Hej!
Nej, till denna fläkten finns inte det.
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Väggkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Brun |
| Färg blad | Mahogany |
| Material hus | Metall |
| Material blad | MDF |
Teknisk information
| Watt | 24-37-48-57-80 |
| RPM | 111-145-170-187-229 |
| Ljudnivå | 40-41-48-50-52 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 17 - 28m² |
Mått
| Storlek | L |
| Bredd | 1400 mm |
| Höjd | 600 mm |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt ETERFAN Mattsvart M
M 128cm Takfläkt med likströmsmotor tillverkad av stål och glas, bladen är av Mattsvart ABS.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
7 195 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt PALMA Brun IP44 M
M 129cm Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 075 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 595 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 695 kr
/ st
Faro Barcelona
SMART Takfläkt JUST FAN Svart XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
