Antiklampa LED 250lm E14 3000K 3-stegs dimming
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 30 lm / 125lm / 250 lm
- Färgtemperatur 3000K
3-stegs dimbar 2,5W 3000K LED Antiklampa Edison Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Antiklampa Edison LED Filament 2,5W 250lm E14 3000K 3-stegs dimming
Ljuskälla med 3-stegs klickdimring! Ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
Välj mellan 30lm, 125lm eller 250lm. Ljusfärgen är 3000K och sockeln är E14.
Minnesfunktion gör att ljuskällan startar på senast valda ljusstyrka.
Livslängd - 25.000 tim
Dimbar - Ja / 3-stegs dimming
Färgtemp - Varmvit 3000K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Antik |
| Dimbar | 3-stegs dim |
| Effekt | 2,5W |
| Ersätter | ≈25W |
| Ljusflöde | 30 lm / 125lm / 250 lm |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 38 mm |
| Höjd | 92 mm |
| Djup | 38 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E27 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Vriden Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3W 2100K LED Kronljuslampa Vriden Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3,2W 2100K LED Kronljuslampa Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 470lm E27 2700K Dim
Dimbar 4,2W 2700K LED Kronljuslampa Filament 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
34 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
35 kr
/ st
Nyhet
