Kronljuslampa LED 470lm E14 3000K 3-stegs dimming
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 50 lm / 235 lm / 470 lm
- Färgtemperatur 3000K
3-stegs dimbar 4,2W 3000K LED Kronljuslampa 470lm med E14 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Kronljuslampa LED 4,2W 470lm E14 3000K 3-stegs dimming
Kronljuslampa med 3-stegs klickdimring med minnesfunktion! Ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
Välj mellan 50lm, 235lm eller 470lm.
Ljusfärgen är 3000K och sockeln är E14. Startar på senast använda ljusstyrkan.
Dessa lampor är inte kompatibla med externa dimrar.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Ja / 3-stegs dim
Färgtemp - Varmvit 3000K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Kron |
| Dimbar | 3-stegs dim |
| Effekt | 4,2W |
| Ersätter | ≈40W |
| Ljusflöde | 50 lm / 235 lm / 470 lm |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | E |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 35 mm |
| Höjd | 98 mm |
| Djup | 35 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E27 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Vriden Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3W 2100K LED Kronljuslampa Vriden Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3,2W 2100K LED Kronljuslampa Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 470lm E27 2700K Dim
Dimbar 4,2W 2700K LED Kronljuslampa Filament 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
34 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
35 kr
/ st
Nyhet
