Kronljuslampa Matt LED 400lm E14 2700K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈35W
- Ljusflöde 400 lm
- Färgtemperatur 2700K
Dimbar 4,0W 2700K LED Kronljuslampa Filament Matt 400lm med E14 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Kronljuslampa LED Filament Matt 4,0W 400lm E14 2700K
Kronljuslampa med E14-sockel. Glaset är frostat och färgtemperaturen är 2700K.
Den traditionella ljuskällan med frostat glas och varmvitt sken är en klassiker som aldrig går ur tiden. Serien Frostad Filament har modern LED-teknik.
Basljuskällor med 2700 K som finns i olika modeller, där vissa också är dimbara. Den perfekta baslampan helt enkelt!
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Ja
Färgtemp - Varmvit 2700K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Kron |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 4,0W |
| Ersätter | ≈35W |
| Ljusflöde | 400 lm |
| Färgtemperatur | 2700K |
| Färg | Matt |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 35 mm |
| Höjd | 98 mm |
| Djup | 35 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E27 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Vriden Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3W 2100K LED Kronljuslampa Vriden Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3,2W 2100K LED Kronljuslampa Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 470lm E27 2700K Dim
Dimbar 4,2W 2700K LED Kronljuslampa Filament 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
34 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
35 kr
/ st
Nyhet
