Normallampa LED Antik Soft Glow 140lm E27 2100K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 140 lm
- Färgtemperatur 2100K
Dimbar 1,6W 2100K LED Normallampa Antik Soft Glow 140lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Normallampa LED Antik Soft Glow 1,6W 140lm E27 2100K
Klar LED-lampa med E27-sockel. Färgtemperaturen är 2100K och för att skapa rätt ljusstyrka är den dimmerkompatibel.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 1,6W |
| Ersätter | ≈15W |
| Ljusflöde | 140 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 60 mm |
| Höjd | 110 mm |
| Djup | 60 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Normallampa Filament LED 1500lm E27 2700K
10,5W 2700K LED Normallampa Filament 1500lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈99W
- Ljusflöde 1500 lm
- Färgtemperatur 2700K
74 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa LED 470lm E27 3000K Energiklass A
2,2W 3000K LED Normallampa 470lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 3000K
57 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 3000K Energiklass A
3,8W 3000K LED Normallampa 806lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 3000K
75 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 Vita Filament 2700K Dim
Dimbar 7W 2700K LED Normallampa Vita Filament 806lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 2700K
48 kr
/ st
Star Trading
Normallampa Opalvit LED 2700lm E27 6500K
20W 6500K LED Normallampa Opalvit 2700lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈162W
- Ljusflöde 2700 lm
- Färgtemperatur 6500K
98 kr
/ st
