Normallampa LED Filament Opal 470lm E27 3000K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 3000K
Dimbar 5W 3000K LED Normallampa Filament Opal 470lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Normallampa LED Filament Opal 5W 470lm E27 3000K
Helt opal normallampa med hög färgåtergivning, RA90. Har E27-sockel och varmvitt ljus 3000K. Denna ljuskälla är lika fin under skärm som utan. Den är dimmerkompatibel.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 5W |
| Ersätter | ≈40W |
| Ljusflöde | 470 lm |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färg | Opal |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra90 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 60 mm |
| Höjd | 108 mm |
| Djup | 60 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Normallampa Opalvit LED 2452lm E27 4000K Dim
Dimbar 18W 4000K LED Normallampa Opalvit 2452lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈150W
- Ljusflöde 2452 lm
- Färgtemperatur 4000K
124 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 Vita Filament 2700K Dim
Dimbar 7W 2700K LED Normallampa Vita Filament 806lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 2700K
48 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED 400lm E27 Toppförspeglad Silver 2700K Dim
Dimbar 4,8W 2700K LED Normallampa Toppförspeglad Silver 400lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈35W
- Ljusflöde 400 lm
- Färgtemperatur 2700K
73 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED Matt 806lm E27 2700K 2-pack
2-pack 7,0W 2700K LED Normallampa Matt 806lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 2700K
49 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED Matt 470lm E27 2700K 2-pack
2-pack 4,5W 2700K LED Normallampa Matt 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
44 kr
/ st
