Takfläkt ECO INDUS Vit M
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 1 575 kr
- Styrning Väggkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
M 120cm Vit takfläkt som styrs med en väggkontroll och har 3 hastigheter,
Läs mer
Takfläkt ECO INDUS Ø120cm Vit M
Takfläkt utan belysning passande för rum från 13m² till 17,6m².
Motorn är tillverkad av stål och fläktbladen av metall.
Fläkten styrs med en väggkontroll (ingår) och har 3 hastigheter, 150/225/322 rpm som motsvarar 16/26/68W.
Denna takfläkt har vinter/sommar-funktion (snurrar åt båda hållen), den monteras direkt mot taket och är även lämplig för snedtak.
Anna Clason frågade
för 2 månader sedan
Hur menar ni att den även är lämplig för sneda tak?
Butiken svarade
Hej!
Fläkten klarar att hänga i ett tak som lutar, det behöver alltså inte vara ett platt tak för att du ska kunna hänga upp den.
Jens frågade
för 4 månader sedan
Hur mycket ström drar den om den är lägsta läget och näst lägsta?
Butiken svarade
Hej
Den har 3 hastigheter och drar: 16W -26W -68W
Daniel frågade
för 8 månader sedan
Vad är max takvinkel för denna?
Butiken svarade
Hej!
Max takvinkel är 18º för denna fläkten.
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Väggkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Vit |
| Färg blad | Vit |
| Material hus | Metall |
| Material blad | Metall |
Teknisk information
| Watt | 16-26-68 |
| RPM | 150-225-322 |
| Ljudnivå | 38-48-63 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 13 - 18m² |
| Montering taklutning | 18gr |
Mått
| Storlek | M |
| Bredd | 1200 mm |
| Höjd | 320 mm |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt ETERFAN Mattsvart M
M 128cm Takfläkt med likströmsmotor tillverkad av stål och glas, bladen är av Mattsvart ABS.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
7 195 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt PALMA Brun IP44 M
M 129cm Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 075 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 595 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 695 kr
/ st
Faro Barcelona
SMART Takfläkt JUST FAN Svart XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
