Takfläkt JUST FAN Svart XL
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
Läs mer
Takfläkt JUST FAN Ø178cm Svart XL
JUST FAN är en modern fläkt i industriell stil. Den stiliserade metallramen skapar en slående, formgjuten design. Denna moderna takfläkt är idealisk för ventilation av rum från 28m².
Denna takfläkt har en DC-motor med låg förbrukning och 6 olika hastigheter, 48/64/82/98/114/145 rpm motsvarande 4/6/9/12/17/31W.
Den har även vinter/sommar-funktion (snurrar åt båda hållen) och är även lämplig för snedtak.
Luftflöde: 175,35 m³/min / 6190 CFM
Inkl. fjärrkontroll.
3st stavar medföljer för att få olika höjd:
Stav / Totalhöjd
46cm / 64cm
20cm / 38cm
10cm / 28c
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Svart |
| Färg blad | Svart |
| Material hus | Metall |
| Material blad | ABS |
Teknisk information
| Watt | 4-6-9-12-17-31 |
| RPM | 48-64-82-98-114-145 |
| Ljudnivå | 28-28-31-35-40-48 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 28 till 39 m² |
| Montering taklutning | 18gr |
Mått
| Storlek | XL |
| Bredd | 1780 mm |
| Höjd | 640 mm |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt CRUISER Vit XL
XL 160cm Vit takfläkt för utrymmen från 28-39m² med fjärrkontroll
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 225 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt MARINE Vit IP44 M
M 125cm Vit Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
3 775 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt MARINE Brun IP44 M
M 125cm Mörkbrun Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
3 775 kr
/ st
Faro Barcelona
Smart Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
Faro Barcelona
Takfläkt HEYWOOD Tall/Vit L
L 132cm HEYWOOD är en takfläkt för utrymmen mellan 17.6-28m² med fjärrkontroll
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek L
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 575 kr
/ st
Nyhet
