Takfläkt JUST FAN Svart M
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 5 475 kr
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
M 128cm Transparent takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
Läs mer
Takfläkt JUST FAN Ø128cm Svart M
JUST FAN är en modern fläkt i industriell stil. Den stiliserade metallramen skapar en slående, formgjuten design. Denna moderna takfläkt är idealisk för ventilation av rum från 13m² till 17,6m².
Denna takfläkt har en DC-motor med låg förbrukning och 6 olika hastigheter, 51/77/103/129/155/185 rpm motsvarande 4/6/9/13/22/32W.
Den har även vinter/sommar-funktion (snurrar åt båda hållen) och är även lämplig för snedtak.
Luftflöde: 145,7 m³/min / 5145 CFM
Inkl. fjärrkontroll.
3st stavar medföljer för att få olika höjd:
Stav / Totalhöjd
45cm / 64cm
20cm / 39cm
10cm / 29cm
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Svart |
| Färg blad | Svart |
| Material hus | Metall |
| Material blad | ABS |
Teknisk information
| Watt | 4-6-9-13-22-32 |
| RPM | 51-77-103-129-155-185 |
| Ljudnivå | 27-27-29-32-37-42 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 13 - 18m² |
| Montering taklutning | 18gr |
Mått
| Storlek | M |
| Bredd | 1280 mm |
| Höjd | 390 mm |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt ETERFAN Mattsvart M
M 128cm Takfläkt med likströmsmotor tillverkad av stål och glas, bladen är av Mattsvart ABS.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
7 195 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt PALMA Brun IP44 M
M 129cm Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 075 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 595 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 695 kr
/ st
Faro Barcelona
SMART Takfläkt JUST FAN Svart XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
