Takfläkt ETERFAN Brun M
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 0 kr
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
M 128cm Takfläkt med likströmsmotor tillverkad av stål och glas, bladen är av transparent ABS.
Läs mer
Takfläkt ETERFAN Ø128cm Brun M
Takfläkt med likströmsmotor tillverkad av stål och glas, bladen är av ABS.
ETERFAN är idealisk för ventilation av rum från 13 till 17.6 m². Styrs med fjärrkontroll (ingår).
Denna fläkt har 6 justerbara hastigheter med 3.5/5.8/8.8/13.4/21.5/32.4W förbrukning och 51/77/103/129/155/185 varv per minut beroende på hastighet.
Fläkten har sommar / vinter funktion så att du kan vända på snurriktningen, vilket gör att man även kan använda den även på vintern.
Luftflöde: 145,66 m3/min / 5144 CFM.
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Svart |
| Färg blad | Valnöt |
| Material hus | Metall - Glas |
| Material blad | ABS |
Teknisk information
| Watt | 3-6-9-13-22-32 |
| RPM | 51-77-103-129-155-185 |
| Ljudnivå | 27-27-29-32-37-42 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 13 - 18m² |
Mått
| Storlek | M |
| Bredd | 1280 mm |
| Höjd | 640 mm |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt ETERFAN Mattsvart M
M 128cm Takfläkt med likströmsmotor tillverkad av stål och glas, bladen är av Mattsvart ABS.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
7 195 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt PALMA Brun IP44 M
M 129cm Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 075 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 595 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 695 kr
/ st
Faro Barcelona
SMART Takfläkt JUST FAN Svart XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
