-20%
Takfläkt ICARIA Vit L
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 2 399 kr
L 132cm Vit takfläkt med belysning passande för rum upp till 17m² inkl. fjärrkontroll.
Läs mer
Takfläkt ICARIA Ø132cm Vit L
Takfläkt med belysning passande för rum upp till 17m². Passande ljuskälla är 2 x E27 max 15W LED (ingår ej).
Motorn är tillverkad av stål, fläktbladen av plywood och lampkupan är i opalglas.
Fläktbladen går ej att vända.
Fläkten styrs med en fjärrkontroll (ingår) och har 3 hastigheter, 100/150/205 rpm som motsvarar 15/30/60W.
Denna takfläkt har vinter/sommar-funktion (snurrar åt båda hållen), den monteras direkt mot taket och är även lämplig för snedtak.
Specifikation
| Matning | 230V |
| Montering | Tak |
| Ljuskälla | 2 x E27 max 15W LED (ingår ej) |
| Luftflöde | 155,62m³/min (5496 CFM) |
| Mått B/H/D | 1320/415/1320 mm |
| Vikt | 8 kg |
| Styrning | Fjärrkontroll |
| IP-klass | IP20 |
Specifikation
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt PALMA Brun IP44 M
M 129cm Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 075 kr
/ st
Faro Barcelona
Smart Takfläkt JUST FAN Svart/Trä M
7 175 kr
6 499 kr
/ st
M 128cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-9%
Faro Barcelona
Smart Takfläkt JUST FAN Svart M
7 175 kr
6 499 kr
/ st
M 128cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-9%
Faro Barcelona
SMART Takfläkt JUST FAN Svart XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 695 kr
/ st
