Takfläkt ICE Vit L med Högtalare & Lampa
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 2 795 kr
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek L
- Belysning Ja / 3000K 543lm
- Sommar/Vinter funktion Ja
132cm Takfläkt Vit med bluetooth högtalare och lampa
Läs mer
Takfläkt ICE Ø132cm Vit L med Högtalare & Lampa 3000K
ICE är en designerfläkt som har ett inbyggt LED-ljus och bluetooth högtalare och är idealiskt för ventilation av rum 7,6 till 28 m²
Ljuskällan är SMD LED 12W varmtvitt ljus 3000K
Motorn är tillverkad av stål, fläktbladen av plywood och lampkupan är i matt glas.
Fläktbladen går att vända, ena sidan är vit och andra sidan är lönn.
Fläkten styrs med en fjärrkontroll (ingår) och har 3 hastigheter, 85/130/190 rpm som motsvarar 13/25/55W.
Denna takfläkt har vinter/sommar-funktion (snurrar åt båda hållen), den monteras direkt mot taket och är även lämplig för snedtak.
Bluetooth: Max 10m
Högtalare: Max 90db
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Belysning | Ja / 3000K 543lm |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Vit |
| Färg blad | Vit |
| Material hus | Metall |
| Material blad | MDF |
Teknisk information
| Watt | 13-25-55 |
| RPM | 75-135-180 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 17 -28 m² |
| Montering taklutning | 15gr |
Mått
| Storlek | L |
| Bredd | 1320 mm |
| Höjd | 385 mm |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt PALMA Brun IP44 M
M 129cm Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 075 kr
/ st
Faro Barcelona
Smart Takfläkt JUST FAN Svart/Trä M
7 175 kr
6 499 kr
/ st
M 128cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-9%
Faro Barcelona
Smart Takfläkt JUST FAN Svart M
7 175 kr
6 499 kr
/ st
M 128cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-9%
Faro Barcelona
SMART Takfläkt JUST FAN Svart XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 695 kr
/ st
