Normallampa Opalvit LED 2452lm E27 4000K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈150W
- Ljusflöde 2452 lm
- Färgtemperatur 4000K
Dimbar 18W 4000K LED Normallampa Opalvit 2452lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Normallampa LED Opalvit 18W 2452lm E27 4000K
LED-ljuskälla med opal kupa och E27 sockel. Denna normallampas höga lumen ger bra möjligheter att ljussätta större rum eller ytor.
Lampans färgtemperatur är 4000K vilket är bra som belysning vid arbete eller läsning.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 18W |
| Ersätter | ≈150W |
| Ljusflöde | 2452 lm |
| Färgtemperatur | 4000K |
| Färg | Opal |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | D |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 65 mm |
| Höjd | 133 mm |
| Djup | 65 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Antiklampa Filament Opal LED 600lm E27 2700K 3-step dimming
3-stegs dimbar 6,5W 2700K LED Normallampa Filament Opal med E27 sockel för 230V.
- Dimbar 3-stegs dim med minne
- Ersätter ≈48W
- Ljusflöde 60/300/600 lm
- Färgtemperatur 2700K
64 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa E27 A60 Rökfärgad One 3-steg dimming
Dekorativ rökfärgad normallampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
85 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED Filament Opal 1055lm E27 4000K Dim
Dimbar 9W 4000K LED Normallampa Filament Opal 1055lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈75W
- Ljusflöde 1055 lm
- Färgtemperatur 4000K
64 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa E27 A60 Amber One 3-stegs dimming
Dekorativ amberfärgad normallampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
85 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 3000K Energiklass A
3,8W 3000K LED Normallampa 806lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 3000K
75 kr
/ st
Nyhet
