Kronljuslampa LED 200lm Böjd topp E14 2700K
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈20W
- Ljusflöde 200 lm
- Färgtemperatur 2700K
2,0W 2700K LED Kronljuslampa Filament med böjd topp 200lm med E14 sockel.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Kronljuslampa LED Filament med böjd topp 2,0W 200lm E14 2700K
LED kronljuslampa med klart glas och E14 sockel. Lampans färgtemperatur är 2700K. Glaset har en vackert svängd topp och den passar utmärkt i takkronor och vägglampetter.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Nej
Färgtemp - Varmvit 2700K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Kron |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2,0W |
| Ersätter | ≈20W |
| Ljusflöde | 200 lm |
| Färgtemperatur | 2700K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 35 mm |
| Höjd | 120 mm |
| Djup | 35 mm |
Liknande produkter
Calex
Antiklampa Amber LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3,5W 2100K LED Antiklampa Edison Amber 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Effekt 3,5W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
59 kr
/ st
Calex
Kronljuslampa Amber LED 65lm E14 1800K Dim
Dimbar 2,3W 1800K Amber LED Kronljuslampa 65lm E14 1800K
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈7W
- Ljusflöde 65 lm
- Färgtemperatur 1800K
89 kr
/ st
Calex
Kronljuslampa LED 250lm Böjd topp E14 2700K Dim
Dimbar 3,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament med böjd topp 250lm med E14 sockel.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
45 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø220 LED Boden Multi 40lm E27 2000K Dim
Dimbar 4W 2000K LED Globlampa Ø220 Boden Multi 40lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø220
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈5W
- Ljusflöde 40 lm
- Färgtemperatur 2000K
529 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø200 LED Kalmar Guld 60lm E27 2000K Dim
Dimbar 4W 2000K LED Globlampa Ø200 Kalmar Guld 60lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø200
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈5W
- Ljusflöde 60 lm
- Färgtemperatur 2000K
665 kr
/ st
