Kronljuslampa Soft Glow LED 120lm E14 2100K
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 120 lm
- Färgtemperatur 2100K
1,5W 2100K LED Kronljuslampa Soft Glow 120lm med E14 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Kronljuslampa LED Soft Glow 1,5W 120lm E14 2100K
Kronljuslampa med klart glas. Den lyser med ett varmt och mjukt sken.
Färgtemperaturen är 2100K och lampan har E14-sockel.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Nej
Färgtemp - Extra varmvit 2100K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Kron |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1,5W |
| Ersätter | ≈10W |
| Ljusflöde | 120 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 35 mm |
| Höjd | 95 mm |
| Djup | 35 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E27 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Vriden Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3W 2100K LED Kronljuslampa Vriden Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3,2W 2100K LED Kronljuslampa Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 470lm E27 2700K Dim
Dimbar 4,2W 2700K LED Kronljuslampa Filament 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
34 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
35 kr
/ st
Nyhet
