LED Driver 12V DC 48W Dim Calex
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 595 kr
Dimbar LED Driver för 12V 48W. In- och utgångarna sitter på varsin sida.
Läs mer
Dimbar LED Driver 12V DC 48W Calex
- Vit
- In- och utgångarna sitter på varsin sida.
- Dimbar 5-100% (med vanlig vriddimmer för LED-lampor)
- Dragavlastare.
Längd: 155 mm
Bredd: 54 mm
Höjd: 31 mm
Specifikation
| Matning | 230V - 2x0,75-2,5 mm² |
| Effekt | 0 - 48W |
| Dimbar | JA - med vanlig vriddimmer för LED-lampor |
| Färg | Vit |
| Mått L/B/H | 155/54/31 mm |
| IP-klass | IP20 |
| Avsedd för | Inomhusbruk |
| Skyddsklass | 2 (Behöver ej skyddsjordas) |
| Brandklass | Kan monteras på normala brännbara ytor |
| CE-märkt | Ja |
| Max omgivningstemperatur | 40°C |
| Max temperatur | 80°C |
Specifikation
Liknande produkter
Calex
LED Strip Vista RGB-CCT 5m inkl. fjärr
5m med Ställbar Färgtemperatur 2700 - 6500K eller RGB inkl. trafo & fjärrkontroll
- Färgtemperatur RGB + CCT 2700-6500K
- Specialegenskaper Fjärrkontroll
295 kr
/ st
Nyhet
Calex
LED Strip Vista RGB-CCT 20m inkl. fjärr
20m med Ställbar Färgtemperatur 2700 - 6500K eller RGB inkl. trafo & fjärrkontroll
- Färgtemperatur RGB + CCT 2700-6500K
- Specialegenskaper Fjärrkontroll
595 kr
/ st
Nyhet
Calex
LED Strip Vista Batteri RGB-CCT 2m inkl. fjärr
Batteri Strip som är 2m med Ställbar Färgtemperatur 2700 - 6500K eller RGB inkl. fjärrkontroll
- Batteriinformation 3 x AAA
- Färgtemperatur RGB + CCT 2700-6500K
- Specialegenskaper Fjärrkontroll
149 kr
/ st
Nyhet
Calex
LED Strip Vista RGB-CCT 10m inkl. fjärr
10m med Ställbar Färgtemperatur 2700 - 6500K eller RGB inkl. trafo & fjärrkontroll
- Färgtemperatur RGB + CCT 2700-6500K
- Specialegenskaper Fjärrkontroll
429 kr
/ st
Nyhet
Calex
LED Strip Vista RGB-CCT 2m inkl. fjärr
5m med Ställbar Färgtemperatur 2700 - 6500K eller RGB inkl. trafo & fjärrkontroll
- Färgtemperatur RGB + CCT 2700-6500K
- Specialegenskaper Fjärrkontroll
239 kr
/ st
Nyhet
