Takfläkt Mini Tube Svart/Trä M
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 5 875 kr
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
128cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
Läs mer
Takfläkt Mini Tube Ø128cm Svart/Trä M
Denna mattsvarta fläkt med blad av trä är idealisk för ventilation av rum från 13m² till 17,6m² och styrs med en fjärrkontroll.
Takfläkten har en DC-motor med låg förbrukning och 6 olika hastigheter, 51/77/103/129/155/185 rpm motsvarande 3/6/9/13/22/32W.
Den har även vinter/sommar-funktion (snurrar åt båda hållen).
Luftflöde: 145,7 m³/min / 5145 CFM
Inkl. fjärrkontroll.
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Svart |
| Färg blad | Valnöt |
| Material hus | Metall |
| Material blad | ABS |
Teknisk information
| Watt | 3-6-9-13-22-32 |
| RPM | 51-77-103-129-155-185 |
| Ljudnivå | 27-27-29-32-37-42 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 13 - 18m² |
Mått
| Storlek | M |
| Bredd | 1280 mm |
| Höjd | 290 mm |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt PALMA Brun IP44 M
M 129cm Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 075 kr
/ st
Faro Barcelona
Smart Takfläkt JUST FAN Svart/Trä M
7 175 kr
6 499 kr
/ st
M 128cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-9%
Faro Barcelona
Smart Takfläkt JUST FAN Svart M
7 175 kr
6 499 kr
/ st
M 128cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-9%
Faro Barcelona
SMART Takfläkt JUST FAN Svart XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 695 kr
/ st
