Normallampa LED Polykarbonat Soft Glow 80lm E27 2200K
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 2200K
1W 2200K LED Normallampa Polykarbonat Soft Glow 80lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Normallampa LED Polykarbonat Soft Glow 1W 80lm E27 2200K
Ljuskälla i PC Cover att använda i din ljusslinga för att lysa upp din balkong, uteplats, pergola eller i partytält. Med ett av våra upphäng och skärm får du härligt mysig belysning över din matplats eller loungemöbel. Med ett ytterhölje av plast som håller bättre i lite tuffare miljöer och om du har husdjur eller barn. Ingen risk för glassplitter. Färgtemperaturen på 2200ºK och ljusstyrkan på 80lm ger det perfekta mysljuset. Star Trading har flera olika ljuskällor med plasthölje i olika ljusstyrkor och färgtemperatur. Här kan du mixa och matcha för att skapa rätt stämning för varje tillfälle.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1W |
| Ersätter | ≈15W |
| Ljusflöde | 80 lm |
| Färgtemperatur | 2200K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 60 mm |
| Höjd | 105 mm |
| Djup | 60 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Antiklampa Filament Opal LED 600lm E27 2700K 3-step dimming
3-stegs dimbar 6,5W 2700K LED Normallampa Filament Opal med E27 sockel för 230V.
- Dimbar 3-stegs dim med minne
- Ersätter ≈48W
- Ljusflöde 60/300/600 lm
- Färgtemperatur 2700K
64 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa E27 A60 Rökfärgad One 3-steg dimming
Dekorativ rökfärgad normallampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
85 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED Filament Opal 1055lm E27 4000K Dim
Dimbar 9W 4000K LED Normallampa Filament Opal 1055lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈75W
- Ljusflöde 1055 lm
- Färgtemperatur 4000K
64 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa E27 A60 Amber One 3-stegs dimming
Dekorativ amberfärgad normallampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
85 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 3000K Energiklass A
3,8W 3000K LED Normallampa 806lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 3000K
75 kr
/ st
Nyhet
