Solcellsdekoration Luna
- Färgtemperatur Varmvit
- Specialegenskaper Ljussensor
Solcellsglob med 2 val av ljus; ett lätt roterande eller ett stilla varmvitt ljus, båda ger ett skimrande ljus genom den opalfärgade globen.
Läs mer
Solcellsdekoration Luna
Solcellsglob med 2 val av ljus; ett lätt roterande eller ett stilla varmvitt ljus, båda ger ett skimrande ljus genom den opalfärgade globen. Separat panel som gör att det går att placera dekorationen i skuggan och panelen på soligt ställe. Kabellängd 300cm.
Monteringsanvisning
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Mark |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 0,12W |
| Färgtemperatur | Varmvit |
| Färg | Opalvit |
| Specialegenskaper | Ljussensor |
| Batteriinformation | 2 batterier AAArechargeableNiMH ingår. Brinntid ca. 6h. |
| Strömbrytare | Integrerad |
Teknisk information
| Spänning | Solcell |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Star Trading |
| Medellivslängd | 7.000 tim |
Mått
| Storlek | Ø200 |
| Bredd | 20 cm |
| Höjd | 37 cm |
| Djup | 20 cm |
Liknande produkter
Star Trading
Solcellspollare Bologna
Solcellspollare i en större modell, 10x80cm gjord av stål och glas.
- Ljusflöde 20 lm
- Färgtemperatur 6000K
395 kr
/ st
Star Trading
Solcellspollare Casa Grön 45cm
Solcellsdrivet gångljus gjord av metall som är pulverlackad i grönt
- Ljusflöde 50 lm
- Specialegenskaper Ljussensor
- Material Metall
419 kr
/ st
Star Trading
Solcellsdekoration Harriet Kanin
Solcellsdekoration med 2 kaniner tillverkad av polyresin som imiterar granit.
- Färgtemperatur Varmvit
- Specialegenskaper Ljussensor
189 kr
/ st
Star Trading
Solcellspollare Casa Beige 45cm
Solcellsdrivet gångljus gjord av metall som är pulverlackad i beige
- Ljusflöde 50 lm
- Specialegenskaper Ljussensor
- Material Metall
419 kr
/ st
Star Trading
Solcellsdekoration Welcome
Solcellspinnen Welcome är en trädgårdsdekoration med utskuret motiv av hönor och texten Welcome.
- Färgtemperatur Varmvit
195 kr
/ st
