BERNI Vägglampa Vit
Faro Väggarmatur för inomhusbruk med vit textilskärm och vit stomme.
Läs mer
FARO BERNI Vägglampa Vit
Faro Bercelona BERNI är en serie designade lampor som karakteriseras av enkelhet och renhet.
Den har en minimalistisk stil, tar fram detaljer och textilskärmen ger ett dämpat ljus.
Med en liten diskret strömbrytare på sockeln.
Passande ljuskälla är E27 LED-lampa eller halogenlampa (max 20W).
Specifikation
| Matning | 230V |
| Montering | Vägg |
| Sockel | E27 |
| Passande ljuskälla | E27 LED eller halogen |
| Effekt | Max 20W |
| Mått B/H/D | 290/320/320 mm |
| Vikt | 1,5 kg |
| IP-klass | IP20 |
| Avsedd för | Inomhusbruk |
Specifikation
Liknande produkter
Faro Barcelona
VOLTA Vägglampa Svart Med Läslampa
1 595 kr
1 099 kr
/ st
Faro Väggarmatur för inomhusbruk med svart textilskärm och stomme i borstat stål.
-31%
Faro Barcelona
SWEET Vägglampa Svart
995 kr
549 kr
/ st
Vägglampa med en minimalistisk stil, textilskärmen ger ett dämpat ljus
-45%
Faro Barcelona
VOLTA Vägglampa Vit Med Läslampa
1 595 kr
1 099 kr
/ st
Faro Väggarmatur för inomhusbruk med vit textilskärm och stomme i borstat stål.
-31%
Faro Barcelona
BERNI Vägglampa Krom Med Läslampa
Faro Väggarmatur för inomhusbruk med vit textilskärm och stomme av krom.
Inkl. LED Läslampa 3W Varmvit
1 775 kr
/ st
