INDUS Takfläkt Vit L
INDUS är en takfläkt utan belysning passande för rum från 17,6m².
Läs mer
INDUS Takfläkt Vit L
Takfläkt utan belysning passande för rum från 17,6m².
Motorn är tillverkad av stål och fläktbladen av metall.
Fläkten styrs med en väggkontroll (ingår) och har 5 hastigheter, 113/142/173/203/206 rpm som motsvarar 15,5/20,5/26/32,2/47,6W.
Instruktioner
Specifikation
| Matning | 230V |
| Montering | Tak |
| Ljuskälla | Ingen |
| Mått B/H/D | 1400/483/1400 mm |
| Idealisk för rum | >17,6 m² |
| Styrning | Väggkontroll |
| Sommar/Vinter effekt | Nej |
| Vändbara blad | Nej (båda sidor vita) |
| Vikt | 7,1 kg |
| IP-klass | IP20 |
| Avsedd för | Inomhusbruk |
Göte Alm frågade
för 1 år sedan
Vad menas med väggstyrd
Butiken svarade
Hej!
Den styrs med en strömbrytare/reglage som sitter på väggen och fläkten ska kopplas via den (till skillnad från de fläktar som styrs via en fjärrkontroll).
Specifikation
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt ETERFAN Mattsvart M
M 128cm Takfläkt med likströmsmotor tillverkad av stål och glas, bladen är av Mattsvart ABS.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
7 195 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt PALMA Brun IP44 M
M 129cm Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 075 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 595 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 695 kr
/ st
Faro Barcelona
SMART Takfläkt JUST FAN Svart XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
