Smart Takfläkt JUST FAN Svart M
- Styrning App
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
M 128cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
Läs mer
JUST FAN Smart Takfläkt Ø128cm Svart M
JUST FAN är en modern fläkt i industriell stil. Den stiliserade metallramen skapar en slående, formgjuten design. Denna moderna takfläkt är idealisk för ventilation av rum från 13m² till 17,6m².
Denna takfläkt har en DC-motor med låg förbrukning och 6 olika hastigheter, 51/77/103/129/155/185 rpm motsvarande 4/6/9/13/22/32W.
Den har även vinter/sommar-funktion (snurrar åt båda hållen).
Luftflöde: 145,7 m³/min / 5145 CFM
3st stavar medföljer för att få olika höjd:
Stav / Totalhöjd
45cm / 64cm
20cm / 39cm
10cm / 29cm
Styr din fläkt med telefonen istället, ladda ner appen WiZ. Den fungerar med WiFi 2,4 GHz och sedan kan du styra fläkten på samma sätt som med fjärrkontrollen och den är kompatibel med Alexa, Google Assistant och Siri.
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | App |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Svart |
| Färg blad | Svart |
| Material hus | Metall |
| Material blad | ABS |
Teknisk information
| Watt | 4-6-9-13-22-32 |
| RPM | 51-77-103-129-155-185 |
| Ljudnivå | 27-27-29-32-37-42 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 13 to 18m² |
| Montering taklutning | 18gr |
Mått
| Storlek | M |
| Bredd | 1280 mm |
| Höjd | 390 mm |
Liknande produkter
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
