Takfläkt KAUAI Brun XXL
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 6 975 kr
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XXL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
XXL 233cm Takfläkt KAUAI är en brun stor takfläkt för utrymmen från 39m².
Läs mer
Takfläkt KAUAI Ø233cm Brun XXL
KAUAI är en brun stor takfläkt för utrymmen från 39m².
Enkel och tidlös design, denna takfläkt är med likströmsmotor. Fläkten är inställd med 3 dimbara hastigheter 6/12/19/25/38 rpm, vilket motsvarar följande förbrukningar på 79/86/93/110/126W.
Motorn tillverkad av stål och fläktblad av trä. KAUAI har vinter / sommarfunktion och är lämplig för lutande tak.
Styrs med fjärrkontroll (ingår).
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Brun |
| Färg blad | Ljusbrun |
| Material hus | Metall |
| Material blad | Trä Tall |
Teknisk information
| Watt | 11-16-23-30-41-58 |
| RPM | 69-79-90-98-109-120 |
| Ljudnivå | 37-44-44-42-45-47 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | >39m2 |
Mått
| Storlek | XXL |
| Bredd | 2330 mm |
| Höjd | 605 mm |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt ETERFAN Mattsvart M
M 128cm Takfläkt med likströmsmotor tillverkad av stål och glas, bladen är av Mattsvart ABS.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
7 195 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt PALMA Brun IP44 M
M 129cm Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 075 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 595 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
XL 178cm Svart/Trä takfläkt med DC motor inkl. fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
6 695 kr
/ st
Faro Barcelona
SMART Takfläkt JUST FAN Svart XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
