Nyhet
Lampa 10W Vit dimbar till Takfläkt HEYWOOD
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 895 kr
- Styrning App eller Fjärrkontroll
- Dimbar Ja
- Effekt 10W
- Ljusflöde 550lm
- Färgtemperatur 2700/ 3000/ 4000K
10W LED 2700/3000/4000K Dimbar Vit till HEYWOOD
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Lampa 10W 2700/3000/4000K Vit dimbar till Takfläkt HEYWOOD
Belysningskit för takfläktar i HEYWOOD-modellen, med 10W dimmerteknik.
Justerbar justerbar belysning, energieffektivitet och enkel installation, perfekt för moderna utrymmen.
Valbar färgtemperatur och justerbar intensitet
Denna fläkt har en integrerad strömbrytare som låter dig ställa in en av de 3 ljusfärgtemperaturerna (2700K, 3000K eller 4000K) vid installationstillfället.
Intensiteten kan justeras via fjärrkontrollen eller appen
Tekniska specifikationer
LED: SMD LED
Färgtemperatur: 2700/ 3000/ 4000K
Lumen: 550lm
Ljusspridning: 135º
Livslängd: 25.000tim
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | App eller Fjärrkontroll |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 10W |
| Ljusflöde | 550lm |
| Färgtemperatur | 2700/ 3000/ 4000K |
| Färg | Vit |
Teknisk information
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | E |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Faro |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Material Hus | Metall |
| Material Difuser | Glas |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt HEYWOOD Valnöt/Svart S
S 90cm HEYWOOD är en takfläkt för utrymmen upp till 13m² med fjärrkontroll
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek S
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 175 kr
/ st
Nyhet
Faro Barcelona
Takfläkt HEYWOOD Tall/Vit L
L 132cm HEYWOOD är en takfläkt för utrymmen mellan 17-28m² med fjärrkontroll
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek L
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 575 kr
/ st
Nyhet
Faro Barcelona
Takfläkt HEYWOOD Tall/Vit S
S 90cm HEYWOOD är en takfläkt för utrymmen upp till 13m² med fjärrkontroll
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek S
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 175 kr
/ st
Nyhet
Faro Barcelona
Takfläkt CRUISER Vit XL
XL 160cm Vit takfläkt för utrymmen från 28-39m² med fjärrkontroll
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 225 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt HEYWOOD Valnöt/Svart L
L 132cm HEYWOOD är en takfläkt för utrymmen mellan 17.6-28m² med fjärrkontroll
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek L
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 575 kr
/ st
Nyhet
