Ljusslinga Marina6 Fender Olivgrön kabel
- Färgtemperatur 2500K
Marina6 skapar stämning i alla utomhusmiljöer
Läs mer
Ljusslinga Marina6 Fender Olivgrön kabel
Marina6 skapar stämning i alla utomhusmiljöer. Med sina sex ljuspunkter fördelade över 9 meter – med 70 cm mellan varje – förvandlar den trädgårdar, terrasser och balkonger till inbjudande platser för allt från avkopplande middagar till livliga kvällar med vänner.
Tillverkad av splittersäkra material och klassad med IP67, vilket gör den tålig mot regn, damm och till och med hagel.
Marina6 är skapad för att klara ett liv utomhus, året runt. Enkel att installera, robust och flexibel – Marina6 levererar pålitlig och dekorativ belysning även vid stora temperaturväxlingar.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Ljusslinga |
| Dimbar | Nej |
| Antal lampor | 6 |
| Effekt | 12W |
| Ljusflöde | 180 lm |
| Färgtemperatur | 2500K |
| Färg | Vit |
| Kabelfärg | Grön |
Teknisk information
| Sockel | Inbyggd ljuskälla |
| Total effekt | 12W |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Ljuskällans Effekt | 2W |
| Spänning | 230V |
| Strömbrytare | Nej |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Creative Cables |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Längd | 9 meter |
| Bredd | 10,5 cm |
| Anslutningskabelns längd | 300 cm |
| Avstånd mellan lampor | 70 cm |
Liknande produkter
Star Trading
Ljusslinga Bolla Klar med ljuspunkter på kabeln
Ljusslinga för utomhusbruk med 20 st klara glober. Mellan varje glob finns ytterligare 2 ljuspunkter på kabeln.
279 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Ljusslinga Circus Nevada med rinnande ljuseffekt
Ljusslinga för utomhusbruk, 10 st klara glober som är 8 cm i diameter med en filamentstav med rinnande ljuseffekt.
359 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Ljusslinga Dew Drops 96 Flower Vit
Vacker batteridriven ljusslinga med 96 LED dew drops med kallvitt ljus fördelade på 8 blommor.
145 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Ljusslinga Bolla Multi med ljuspunkter på kabeln
Ljusslinga för utomhusbruk med 20 st klara glober. Mellan varje glob finns ytterligare 2 ljuspunkter på kabeln.
279 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Ljusslinga Mirrola LED
Fin dekorationsslinga med 10 LED-ljus-hjärtan med spegeleffekt.
- Färgtemperatur Varmvit
89 kr
/ st
