Takfläkt PALMA Brun IP44 M
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
M 129cm Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
Läs mer
Takfläkt ALMA Ø129cm Brun IP44 M
PALMA M är en brun takfläkt med DC-motor idealisk för rum från 13 till 17,6m².
Denna fläkt är IP44-klassad så den kan användas både inomhus och utomhus.
Den har antikorrosionsbehandling av metalldelarna. Styrs med fjärrkontroll (medföljer).
Inkluderad stav på 100mm.
Denna fläkt har 6 justerbara hastigheter med 4-5-9-15-24-35W förbrukning och 69/100/136/170/200/230 varv per minut beroende på hastighet.
Fläkten har sommar / vinter funktion så att du kan vända på snurriktningen, vilket gör att man även kan använda den även på vintern.
Den är även lämplig för lutande tak.
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Mörkbrun |
| Färg blad | Mörkbrun |
| Material hus | Stål |
| Material blad | ABS |
Teknisk information
| Watt | 4-5-9-15-24-35 |
| RPM | 69-100-136-170-200-230 |
| Ljudnivå | 31-36-42-47-51-55 |
| IP klass | IP44 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 13 - 18m² |
| Montering taklutning | 12gr |
Mått
| Storlek | M |
| Bredd | 1290 mm |
| Höjd | 280 mm |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt CRUISER Vit XL
XL 160cm Vit takfläkt för utrymmen från 28-39m² med fjärrkontroll
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 225 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt MARINE Vit IP44 M
M 125cm Vit Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
3 775 kr
/ st
Faro Barcelona
Takfläkt MARINE Brun IP44 M
M 125cm Mörkbrun Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
3 775 kr
/ st
Faro Barcelona
Smart Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
Faro Barcelona
Takfläkt HEYWOOD Tall/Vit L
L 132cm HEYWOOD är en takfläkt för utrymmen mellan 17.6-28m² med fjärrkontroll
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek L
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 575 kr
/ st
Nyhet
