Nyhet
Spotlight Alder 1,8W 120lm IP44
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 234 kr
Alder har en tidlös design så att du aldrig tröttnar på den och den passar bra med alla typer av utomhusbelysning.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Alder 1,8W 120lm från Garden Lights
Tillverkad av plast och enkel att ansluta. Alder har en tidlös design så att du aldrig tröttnar på den och den passar bra med alla typer av utomhusbelysning. Det är en energieffektiv trädgårdsspot med låg sockel. Perfekt för att belysa vackra buskar, växter och små träd.
Med utbytbar ljuskälla MR11.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1,8W |
| Ljusflöde | 120 lm |
| Spridningsvinkel | 36º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Antracit |
| Material | Plast |
Teknisk information
| Sockel | GU4 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 10.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 1m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø40 mm |
| Längd | 95 mm |
| Höjd | 135 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Pollare Deva 1,8W 120lm IP44
Lys upp din trädgård på ett djärvt och attraktivt sätt med vår utomhuslampa Deva.
373 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Timer + Skymningssensor 150W IP44
Kompakt timer med skymningssensor för utomhusbelysning.
378 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Pollare Atera 1,8W 120lm IP44
Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
443 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 24W IP44
Transformatorn på 12V - 24W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
247 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 60W IP67
Transformatorn på 12V - 60W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
437 kr
/ st
Nyhet

