Nyhet
Spotlight Catalpa 2,6W 195lm IP44
Spotlight i rostfritt stål med varmvitt ljus och justerbart huvud.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Catalpa 2,6W 195lm från Garden Lights
Catalpa kan enkelt skruvas fast på ditt trädeck och kan placeras på vilken yta som helst med det medföljande markspjutet. Denna spot har en modern design som omedelbart ger din trädgård ett lyxigt utseende. Sätt flera bredvid varandra i marken och bli förvånad över den vackra effekt detta skapar.
Med utbytbar ljuskälla MR16.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2,6W |
| Ljusflöde | 195lm |
| Spridningsvinkel | 36º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra83 |
| Färg | Silver |
| Material | RVS, Rostfritt stål 304 |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 1m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø80 mm |
| Längd | 80 mm |
| Höjd | 125 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Spotlight Corvus 5W 385lm IP44
Spotlight med varmvitt ljus, perfekt för buskar och lägre träd.
649 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Lapis 2,6W 235lm IP44
Undervattensspotlight i form av en sten, helt vattentät.
495 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Nano 1,8W 137lm IP44
Modern spotlight, elegant design med justerbart huvud.
458 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Arcus 5W 280lm IP44
Perfekt spotlight för buskar och lägre träd, varmvit ljuskälla.
669 kr
/ st
Nyhet

