Nyhet
Spotlight Raf 1,8W 150lm IP44
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 173 kr
Raf är en svart spotlight i modern design. Den stora runda skärmen i kombination med den varmvita ljuskällan ger ett attraktivt ljus i trädgården.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Raf 1,8W 150lm från Garden Lights
Raf är en svart spotlight i modern design som passar perfekt in i vår industriella serie. Den stora runda skärmen i kombination med den varmvita ljuskällan ger ett attraktivt ljus i trädgården. Raf-lampans huvud är också justerbart. Det betyder att du själv kan ställa in ljusriktningen; uppåt, nedåt eller rakt framåt. Kombinera Raf med någon av våra andra industriella lampor, som Boaz eller Dax.
Ej utbytbar ljuskälla.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1,8W |
| Ljusflöde | 150lm |
| Spridningsvinkel | 15º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra72 |
| Färg | Svart |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | Ej utbytbar |
| Spänning | 12V DC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 1,15m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø105 mm |
| Längd | 95 mm |
| Höjd | 139 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Pollare Atera 1,8W 120lm IP44
Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
443 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 24W IP44
Transformatorn på 12V - 24W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
247 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Timer + Skymningssensor 150W IP44
Kompakt timer med skymningssensor för utomhusbelysning.
378 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Vägglampa Deimos 1W 22lm IP44 Antracit
Montera Deimos på skjulet eller nära verandan och njut av en vackert upplyst trädgård året runt.
324 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Pollare Deva 1,8W 120lm IP44
Lys upp din trädgård på ett djärvt och attraktivt sätt med vår utomhuslampa Deva.
373 kr
/ st
Nyhet

