Nyhet
Spotlight Nano 1,8W 137lm IP44
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 385 kr
Snygg, modern och attraktiv. Corvus är vackert designad och kan installeras på olika platser i trädgården.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Nano 1,8W 137lm från Garden Lights
Letar du efter en snygg trädgårdsspot som du kan montera på väggen såväl som på marken? Då bör du överväga Nano, en elegant spotlight som du kan placera var du vill. Denna utomhuslampa är energieffektiv och enkel att använda.
Med utbytbar ljuskälla MR11.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1,8W |
| Ljusflöde | 137lm |
| Spridningsvinkel | 36º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Grå |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | GU4 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 10.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 3m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 70 mm |
| Längd | 65 mm |
| Höjd | 90 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Pollare Atera 1,8W 120lm IP44
Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
443 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 24W IP44
Transformatorn på 12V - 24W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
247 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Timer + Skymningssensor 150W IP44
Kompakt timer med skymningssensor för utomhusbelysning.
378 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Vägglampa Deimos 1W 22lm IP44 Antracit
Montera Deimos på skjulet eller nära verandan och njut av en vackert upplyst trädgård året runt.
324 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Pollare Deva 1,8W 120lm IP44
Lys upp din trädgård på ett djärvt och attraktivt sätt med vår utomhuslampa Deva.
373 kr
/ st
Nyhet

