Nyhet
Spotlight Arcus 5W 280lm IP44
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 562 kr
Den här spotlighten har en låg fot och ett ljus som du kan sprida i olika riktningar.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Arcus 5W 280lm från Garden Lights
Den här spotlighten har en låg fot och ett ljus som du kan sprida i olika riktningar. Det varmvita ljuset skapar en mycket trevlig atmosfär i din trädgård. Detta gör de långa sommarkvällarna mycket trevligare, eller hur? Arcus ger också bättre sikt på kvällen och avskräcker oönskade gäster.
Med utbytbar ljuskälla MR16.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 5W |
| Ljusflöde | 280 lm |
| Spridningsvinkel | 30º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Svart |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 1m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø63 mm |
| Längd | 115 mm |
| Höjd | 145 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Pollare Atera 1,8W 120lm IP44
Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
443 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 24W IP44
Transformatorn på 12V - 24W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
247 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Timer + Skymningssensor 150W IP44
Kompakt timer med skymningssensor för utomhusbelysning.
378 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Vägglampa Deimos 1W 22lm IP44 Antracit
Montera Deimos på skjulet eller nära verandan och njut av en vackert upplyst trädgård året runt.
324 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Pollare Deva 1,8W 120lm IP44
Lys upp din trädgård på ett djärvt och attraktivt sätt med vår utomhuslampa Deva.
373 kr
/ st
Nyhet

