Nyhet
Spotlight Bensa 1,8W 150lm IP44 3-pack
Bensa-setet består av 3 spotlights, en 8 meter lång kabel och en 12 W transformator.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Bensa 1,8W 150lm 3-pack från Garden Lights
Bensa är tillverkad av polyresin och har utseendet av en sten. Stenutseendet hos denna 12-volts trädgårdsspotlight gör den mycket enkel att smälta in i din trädgård. Bensa har en energieffektiv ljuskälla som avger varmvitt ljus och har en skyddsklass på IP44 så du kan njuta av en vackert upplyst trädgård under lång tid.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1,8W |
| Ljusflöde | 150lm |
| Spridningsvinkel | 25º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra79 |
| Färg | Grå |
| Material | Polyresin |
Teknisk information
| Sockel | Ej utbytbar |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 1,15m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 90 mm |
| Längd | 100 mm |
| Höjd | 85 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Spotlight Catalpa 2,6W 195lm IP44
Spotlight i rostfritt stål med varmvitt ljus och justerbart huvud.
546 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Corvus 5W 385lm IP44
Spotlight med varmvitt ljus, perfekt för buskar och lägre träd.
649 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Arcus 5W 280lm IP44
Perfekt spotlight för buskar och lägre träd, varmvit ljuskälla.
669 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Lapis 2,6W 235lm IP44
Undervattensspotlight i form av en sten, helt vattentät.
495 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Protego 5W 260lm IP68
Undervattensspotlight tillverkad av rostfritt stål, lämplig för kontinuerlig undervattensanvändning.
923 kr
/ st
Nyhet

