Nyhet
Spotlight Minus 2W 90lm IP44
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 432 kr
En trädgårdsspot som du kan använda för att perfekt belysa trädgårdsgångar och låga växter.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Minus 2W 90lm från Garden Lights
En trädgårdsspot som du kan använda för att perfekt belysa trädgårdsgångar och låga växter. Eftersom Minus är så liten kan du dölja den mycket diskret mellan växterna. Trädgårdsspotlihgts ger inte bara mer atmosfär i din trädgård, utan de ökar också känslan av trygghet. En upplyst trädgård förhindrar olyckor och håller oönskade gäster borta i och runt ditt hus.
Med utbytbar ljuskälla Stiftlampa G4.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2W |
| Ljusflöde | 90lm |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Silvergrå |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | G4 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 2m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø35 mm |
| Längd | 90 mm |
| Höjd | 70 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Pollare Atera 1,8W 120lm IP44
Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
443 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 24W IP44
Transformatorn på 12V - 24W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
247 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Timer + Skymningssensor 150W IP44
Kompakt timer med skymningssensor för utomhusbelysning.
378 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Vägglampa Deimos 1W 22lm IP44 Antracit
Montera Deimos på skjulet eller nära verandan och njut av en vackert upplyst trädgård året runt.
324 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Pollare Deva 1,8W 120lm IP44
Lys upp din trädgård på ett djärvt och attraktivt sätt med vår utomhuslampa Deva.
373 kr
/ st
Nyhet

