Nyhet
Spotlight Cylon 2,6W 150lm IP44
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 512 kr
Dra nytta av den vackra ljuseffekten och ge din trädgård ett attraktivt utseende med Cylon.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Cylon 2,6W 150lm från Garden Lights
Dra nytta av den vackra ljuseffekten och ge din trädgård ett attraktivt utseende med Cylon. Mycket enkel att installera på både hårda och mjuka ytor. Placera spoten i tak eller i rabatter mellan växterna och njut optimalt av din trädgård på kvällen.
Med utbytbar ljuskälla MR16.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2,6W |
| Ljusflöde | 150 lm |
| Spridningsvinkel | 36º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra83 |
| Färg | Svart |
| Material | Polyresin |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 2m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 100 mm |
| Längd | 100 mm |
| Höjd | 100 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Pollare Deva 1,8W 120lm IP44
Lys upp din trädgård på ett djärvt och attraktivt sätt med vår utomhuslampa Deva.
373 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Timer + Skymningssensor 150W IP44
Kompakt timer med skymningssensor för utomhusbelysning.
378 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Pollare Atera 1,8W 120lm IP44
Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
443 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 24W IP44
Transformatorn på 12V - 24W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
247 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 60W IP67
Transformatorn på 12V - 60W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
437 kr
/ st
Nyhet

