Nyhet
Spotlight Jard 1,8W 165lm IP44 3-pack
Set bestående av 3 spotlights i rostfritt stål, en 8 meter lång kabel och en 12 W transformator.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Jard 1,8W 165lm 3-pack från Garden Lights
Set bestående av 3 spotlights i rostfritt stål, en 8 meter lång huvudkabel och en 12 W transformator. Ett set med tre utomhusspotlights som du enkelt kan använda för att belysa din trädgårdsgång, pool eller vissa buskar. Det ger inte bara en mycket fin effekt, utan att placera flera trädgårdsspotlights bredvid varandra säkerställer också en säkrare trädgård.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1,8W |
| Ljusflöde | 165lm |
| Spridningsvinkel | 25º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra83 |
| Färg | Silver |
| Material | RVS, Rostfritt stål |
Teknisk information
| Sockel | Ej utbytbar |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 0,65m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø70 mm |
| Längd | 60 mm |
| Höjd | 75 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Spotlight Catalpa 2,6W 195lm IP44
Spotlight i rostfritt stål med varmvitt ljus och justerbart huvud.
546 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Corvus 5W 385lm IP44
Spotlight med varmvitt ljus, perfekt för buskar och lägre träd.
649 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Arcus 5W 280lm IP44
Perfekt spotlight för buskar och lägre träd, varmvit ljuskälla.
669 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Lapis 2,6W 235lm IP44
Undervattensspotlight i form av en sten, helt vattentät.
495 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Protego 5W 260lm IP68
Undervattensspotlight tillverkad av rostfritt stål, lämplig för kontinuerlig undervattensanvändning.
923 kr
/ st
Nyhet

