Nyhet
Spotlight Lapis 2,6W 235lm IP44
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 416 kr
Lapis är en stämningsfull trädgårdsspot med en varmvit ljuskälla. Förutom att du enkelt kan placera den i trädgården är den även lämplig för användning under vatten.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Lapis 2,6W 235lm från Garden Lights
Lapis är en stämningsfull trädgårdsspot med en varmvit ljuskälla. Förutom att du enkelt kan placera den i trädgården är den även lämplig för användning under vatten. Perfekt om din trädgård har en vacker damm.
Med utbytbar ljuskälla MR16.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2,6W |
| Ljusflöde | 235lm |
| Spridningsvinkel | 36º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Grå |
| Material | Polyresin |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP68 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 2m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø145 mm |
| Längd | 90 mm |
| Höjd | 110 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Pollare Atera 1,8W 120lm IP44
Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
443 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 24W IP44
Transformatorn på 12V - 24W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
247 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Timer + Skymningssensor 150W IP44
Kompakt timer med skymningssensor för utomhusbelysning.
378 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Vägglampa Deimos 1W 22lm IP44 Antracit
Montera Deimos på skjulet eller nära verandan och njut av en vackert upplyst trädgård året runt.
324 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Pollare Deva 1,8W 120lm IP44
Lys upp din trädgård på ett djärvt och attraktivt sätt med vår utomhuslampa Deva.
373 kr
/ st
Nyhet

