Nyhet
Spotlight Neso 2W 172lm IP44 3-pack
Neso-setet består av 3 spotlights, en 8 meter lång kabel med 4 kontakter och en 12W transformator.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Neso 2W 172lm 3-pack från Garden Lights
Neso-setet består av 3 spotlights, en 8 meter lång + 4-kontaktskabel och en 12 W transformator. Neso är en liten spotlight som kan placeras i vilken trädgård som helst. Tack vare den lilla storleken kan du också enkelt placera flera tillsammans för att belysa växter från olika sidor. Även om spotlighten är liten i storleken fungerar den lika bra som större spotlights.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2W |
| Ljusflöde | 172lm |
| Spridningsvinkel | 18º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Svart |
| Material | Plast |
Teknisk information
| Sockel | Ej utbytbar |
| Spänning | 12V AC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 2m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø38 mm |
| Längd | 70 mm |
| Höjd | 220 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Spotlight Corvus 5W 385lm IP44
Spotlight med varmvitt ljus, perfekt för buskar och lägre träd.
649 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Lapis 2,6W 235lm IP44
Undervattensspotlight i form av en sten, helt vattentät.
495 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Nano 1,8W 137lm IP44
Modern spotlight, elegant design med justerbart huvud.
458 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Arcus 5W 280lm IP44
Perfekt spotlight för buskar och lägre träd, varmvit ljuskälla.
669 kr
/ st
Nyhet

