Nyhet
Spotlight Protego 5W 260lm IP68
Undervattensspotlight tillverkad av rostfritt stål, lämplig för kontinuerlig undervattensanvändning.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Protego 5W 260lm från Garden Lights
En vacker blickfångare i din trädgård som avger ett vackert varmvitt ljus. Protego är på många sätt en utmärkt trädgårdsspot för varje trädgård. Buskar, statyer, stora hortensior eller till och med en damm; med rätt belysning ser den här typen av föremål och växter mycket trevligare ut.
Med utbytbar ljuskälla MR16.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 5W |
| Ljusflöde | 260lm |
| Spridningsvinkel | 30º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Silver |
| Material | RVS, Rostfritt stål 304 |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP68 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 2m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø100 mm |
| Längd | 120 mm |
| Höjd | 140 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Spotlight Corvus 5W 385lm IP44
Spotlight med varmvitt ljus, perfekt för buskar och lägre träd.
649 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Lapis 2,6W 235lm IP44
Undervattensspotlight i form av en sten, helt vattentät.
495 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Nano 1,8W 137lm IP44
Modern spotlight, elegant design med justerbart huvud.
458 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Arcus 5W 280lm IP44
Perfekt spotlight för buskar och lägre träd, varmvit ljuskälla.
669 kr
/ st
Nyhet

