Nyhet
Spotlight Xiro 1,8W 161lm IP44 3-pack
Set bestående av 3 lampor, en 8 meter lång kabel och en 12 W transformator.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Xiro 1,8W 161lm 3-pack från Garden Lights
Set bestående av 3 lampor, en 8 meter lång kabel och en 12 W transformator. Du kan enkelt placera dem i marken och det är superenkelt att ansluta lamporna. Att placera flera trädgårdsspottar bredvid varandra ger en fin effekt och säkerställer att du även kan njuta av din trädgård på kvällarna. Dessutom ger det förstås en trevlig känsla av att det är mycket bättre upplyst runt ditt hus och din trädgård.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1,8W |
| Ljusflöde | 161lm |
| Spridningsvinkel | 25º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra79 |
| Färg | Svart |
| Material | Plast |
Teknisk information
| Sockel | Ej utbytbar |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 0,65m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø50 mm |
| Längd | 95 mm |
| Höjd | 230 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Spotlight Corvus 5W 385lm IP44
Spotlight med varmvitt ljus, perfekt för buskar och lägre träd.
649 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Lapis 2,6W 235lm IP44
Undervattensspotlight i form av en sten, helt vattentät.
495 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Nano 1,8W 137lm IP44
Modern spotlight, elegant design med justerbart huvud.
458 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Arcus 5W 280lm IP44
Perfekt spotlight för buskar och lägre träd, varmvit ljuskälla.
669 kr
/ st
Nyhet

