Takfläkt CRUISER Vit XL
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
XL 160cm Vit takfläkt för utrymmen från 28-39m² med fjärrkontroll
Läs mer
CRUISER Takfläkt Ø160cm Vit XL
CRUISER är en vit stor takfläkt för utrymmen från 28m².
Enkel och tidlös design, denna takfläkt är med likströmsmotor.
Fläkten är inställd med 6 dimbara hastigheter 63/83/100/120/133/149 rpm, vilket motsvarar följande förbrukningar på 4/6/10/16/23/34W.
Motor och fläktblad tillverkade av aluminium. CRUISER har vinter / sommarfunktion och är lämplig för lutande tak. Styrs med fjärrkontroll (ingår).
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Vit |
| Färg blad | Vit |
| Material hus | Aluminium |
| Material blad | Aluminium |
Teknisk information
| Watt | 4-6-10-16-23-34 |
| RPM | 63-83-100-120-133-149 |
| Ljudnivå dBA | 43-43-44-44-46-46 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 28 - 39 m² |
| Montering taklutning | 12gr |
Mått
| Storlek | XL |
| Bredd | 1600 mm |
| Höjd | 232 mm |
Liknande produkter
Faro Barcelona
Takfläkt MARINE Brun IP44 M
M 125cm Mörkbrun Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
3 775 kr
/ st
Faro Barcelona
Smart Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
7 695 kr
6 799 kr
/ st
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-12%
Faro Barcelona
Takfläkt MARINE Vit IP44 M
M 125cm Vit Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
3 775 kr
/ st
Faro Barcelona
Smart Takfläkt JUST FAN Svart/Trä M
7 175 kr
6 499 kr
/ st
M 128cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
- Styrning App
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
-9%
Faro Barcelona
Takfläkt HEYWOOD Tall/Vit L
L 132cm HEYWOOD är en takfläkt för utrymmen mellan 17.6-28m² med fjärrkontroll
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek L
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
4 575 kr
/ st
Nyhet
