Takfläkt HEYWOOD Valnöt/Svart L Smart Tuya
- Styrning App + Fjärrkontroll
- Storlek L
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
Smart Appstyrd + fjärrkontroll TUYA-System L 132cm HEYWOOD är en takfläkt för utrymmen 17-28m²
Läs mer
Takfläkt HEYWOOD Ø132cm Valnöt/Svart L Smart Appstyrd TUYA
HEYWOOD S är en ultrakompakt takfläkt med energieffektiv DC‑motor, designad av Faro Lab och perfekt för rum på 17,6–28 m².
De ljusa träbladen omsluter motorn och skapar ett elegant och lätt uttryck.
Fläkten styrs smidigt via den medföljande fjärrkontrollen.
HEYWOOD L har 6 justerbara hastigheter och ett luftflöde på 153,35 m³/min (5413,3 CFM).
Den är dessutom anpassad för lutande tak, vilket gör monteringen flexibel.
Tack vare reverseringsfunktionen kan du ändra bladens rotationsriktning och använda fläkten året runt.
• Sommar: ger en svalkande bris och skapar en behaglig inomhustemperatur.
• Vinter: hjälper till att effektivisera uppvärmningen genom att cirkulera ner den varma luft som samlas vid taket.
Enkel styrning med App och är kompatibel med Alexa, Google Assistant och Siri eller använd fjärrkontrollen.
Fläkten levereras med en fjärrkontroll som gör det enkelt att justera hastigheter, aktivera reverse-funktionen och styra fläkten på ett bekvämt sätt.
Tekniska specifikationer
Varvtal (RPM): 58 / 75 / 94 / 124 / 152 / 173
Effekt (W): 4 / 5 / 7 / 13 / 22 / 32
Luftflöde: 153,35 m³/min
CFM: 5413,3
Motor: DC
Fjärrkontroll: Ingår
Taklutning: 12gr
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | App + Fjärrkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Svart |
| Färg blad | Valnöt |
| Material hus | Metall |
| Material blad | Trä - Tall |
Teknisk information
| Watt | 4-5-7-13-22-32 |
| RPM | 58-75-94-124-152-173 |
| Ljudnivå | 29-30-31-33-39-43 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 18 till 28m² |
| Montering taklutning | 12gr |
Mått
| Storlek | L |
| Bredd | 1320 mm |
| Höjd | 243 mm |
Liknande produkter
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek S
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek L
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek S
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek L
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
