Takfläkt KEIKI Valnöt/Mörkbrun S
- Styrning Väggkontroll
- Storlek S
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
S 43cm KEIKI är en takfläkt för tak- och väggmonterad med upp till 13m² med väggkontroll
Läs mer
Takfläkt KEIKI 43cm Valnöt/Mörkbrun S
KEIKI är en tak- och väggmonterad fläkt i industrimodern och retroinspirerad design, perfekt för att ventilera rum upp till 13 m².
Den passar särskilt bra i kolonialt inredda miljöer, eller som en stilren kontrast i moderna rum.
Fläkten styrs enkelt via den medföljande väggkontrollen, vilket gör styrningen robust, pålitlig och alltid lätt att hitta.
Fläkten erbjuder 3 justerbara hastigheter med en förbrukning på 10–19–28 W och arbetar på 380–640–890 varv per minut beroende på hastighet.
Luftflödet är 93,33 m³/min (3296 CFM).
KEIKI är dessutom utrustad med reverse‑funktion, vilket gör den användbar både sommar och vinter.
Tekniska specifikationer
Montering: Tak eller vägg
Rekommenderad rumsyta: Upp till 13 m²
Antal hastigheter: 3 Effekt (W): 10 / 19 / 28
Varvtal (RPM): 380 / 640 / 890
Luftflöde: 93,33 m³/min CFM: 3296
Reverse‑funktion: Ja
Styrning: Väggkontroll (ingår)
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Väggkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Mörkbrun |
| Färg blad | Valnöt |
| Material hus | Metall |
| Material blad | Trä - Playwood |
Teknisk information
| Watt | 10-19-28 |
| RPM | 380-640-890 |
| Ljudnivå | 43 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 13m² |
| Vinkel | 45gr |
Mått
| Storlek | S |
| Bredd | 430 mm |
| Höjd | 505 mm |
Liknande produkter
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning App
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
