Takfläkt MARINE Vit IP44 M
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
M 125cm Vit Takfläkt IP44 för utom- och inhomhusbruk med fjärrkontroll.
Läs mer
Takfläkt MARINE Ø125cm Vit IP44 M
MARINE är en vit takfläkt som är idealisk för att ventilera rum från 13 m² till 17,6 m². Denna fläkt har IP44-klassning, så den är lämplig för inomhus och utomhusbruk.
Dess metalldelar är behandlade med en korrosionsskyddande behandling. Den aktiveras med en medföljande fjärrkontroll.
Denna takfläkt har en likströmsmotor och har 6 hastigheter som kan regleras, har ett reverseringsläge och kan installeras i lutande tak.
Inkluderad stav på 100mm.
Denna fläkt har 6 justerbara hastigheter med 4/6/9//14/20/27W förbrukning och 67/83/108/121/150/174 m3/min beroende på hastighet. Fläkten har sommar / vinter funktion så att du kan vända på snurriktningen, vilket gör att man även kan använda den även på vintern.
Den är även lämplig för lutande tak.
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | Fjärrkontroll |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Vit |
| Färg blad | Vit |
| Material hus | Metall |
| Material blad | ABS |
Teknisk information
| Watt | 4-6-9-14-20-27 |
| RPM | 86-121-146-175-198-222 |
| Ljudnivå | 38-39-41-46-49-52 |
| IP klass | IP44 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 13 - 18m² |
| Montering taklutning | 12gr |
Mått
| Storlek | M |
| Bredd | 1250 mm |
| Höjd | 245 mm |
Liknande produkter
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
