Nyhet
MR16 LED 5W SMART (Zigbee)
Med Smart Life-appen kan du enkelt ställa in vilken färg lampan ska ha, hur starkt lampan ska lysa eller vilken tid lampan ska tändas/släckas.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
MR16 LED 5W SMART (Zigbee) från Garden Lights
Få din trädgårdslampa tänd i en färg du gillar. Blått, rött eller hellre varmvitt ljus? Med den nya Smart Life-appen kan du till exempel enkelt ställa in vilken färg lampan ska ha, hur starkt lampan ska lysa eller vilken tid lampan ska tändas/släckas. Allt styrs enkelt från din egen smartphone.
Denna Zigbee-ljuskälla passar i:
- Corvus
- Jona
- Gilvus
- Sibus
- Rubum
- Arco 40
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | MR16 |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 5W |
| Ljusflöde | 280 lm |
| Spridningsvinkel | 38° |
| Färgtemperatur | RGB +CCT (2700-6500K) |
| Färg | Vit |
| Material | Plast |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | G |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 50.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 49 mm |
| Längd | 49 mm |
| Höjd | 50 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Spotlight Lapis 2,6W 235lm IP44
Lapis är en stämningsfull trädgårdsspot med en varmvit ljuskälla. Förutom att du enkelt kan placera den i trädgården är den även lämplig för användning under vatten.
495 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Neso 2W 172lm IP44
En liten spot som kan placeras i vilken trädgård som helst. Tack vare den lilla storleken kan du enkelt placera flera tillsammans för att belysa växter från olika sidor.
114 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Nano 1,8W 137lm IP44
Snygg, modern och attraktiv. Corvus är vackert designad och kan installeras på olika platser i trädgården.
458 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Minus 2W 90lm IP44
En trädgårdsspot som du kan använda för att perfekt belysa trädgårdsgångar och låga växter.
513 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Raf 1,8W 150lm IP44
Raf är en svart spotlight i modern design. Den stora runda skärmen i kombination med den varmvita ljuskällan ger ett attraktivt ljus i trädgården.
173 kr
/ st
Nyhet
