Nyhet
Spotlight Ilva 1,8W 137lm IP44
Ilva är en mindre lampa, men med en storslagen effekt.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Ilva 1,8W 137lm från Garden Lights
Ilva är bara 9 cm hög, vilket gör den knappt märkbar på dagen, men på natten ger den en storslagen effekt. Inte bara stämningsfull, utan också en större känsla av trygghet. Vacker som spotlight, men även lämplig för väggmontering. Lampan är IP44-klassad, så den är perfekt för utomhusbruk i regn.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1,8W |
| Ljusflöde | 137lm |
| Spridningsvinkel | 25º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Svart |
| Material | Metall, Plast |
Teknisk information
| Sockel | Ej utbytbar |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 1,65m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 80 mm |
| Längd | 130 mm |
| Höjd | 90 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Spotlight Protego 5W 260lm IP68
Undervattensspotlight tillverkad av rostfritt stål, lämplig för kontinuerlig undervattensanvändning.
923 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Catalpa 2,6W 195lm IP44
Spotlight i rostfritt stål med varmvitt ljus och justerbart huvud.
546 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Nano 1,8W 137lm IP44
Modern spotlight, elegant design med justerbart huvud.
458 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Focus SMART 5W 95lm IP44
Smart spotlight, styrbar med Smart Life-appen.
483 kr
/ st
Nyhet

