Nyhet
Spotlight Jona 3,4W 320lm IP44
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 258 kr
Justerbar, lättinstallerad spotlight som avger ett varmvitt ljus.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Jona 3,4W 320lm från Garden Lights
Jona-spotlighten med sin låga sockel är idealisk för att belysa högre föremål året runt. Oavsett om det är sommar eller vinter kan du alltid lita på Jona för stämningsfull belysning. Huvudet är flexibelt, så att du enkelt kan rikta ljuset mot ett föremål efter önskemål. Praktisk, snygg och så enkel att använda!
Om du vill placera spotlighten högre, använd den tillsammans med Förlängningsstång till Jona. Detta är en stång som förs ner i marken och på vilket spotlighten kan monteras.
Denna ingår inte.
Jona finns även i en mindre storlek, Jona Small.
Med utbytbar ljuskälla MR16.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 3,4W |
| Ljusflöde | 320lm |
| Spridningsvinkel | 38º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Svart |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 2,5m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø77 mm |
| Längd | 156 mm |
| Höjd | 180 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Spotlight Catalpa 2,6W 195lm IP44
Spotlight i rostfritt stål med varmvitt ljus och justerbart huvud.
546 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Corvus 5W 385lm IP44
Spotlight med varmvitt ljus, perfekt för buskar och lägre träd.
649 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Arcus 5W 280lm IP44
Perfekt spotlight för buskar och lägre träd, varmvit ljuskälla.
669 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Lapis 2,6W 235lm IP44
Undervattensspotlight i form av en sten, helt vattentät.
495 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Protego 5W 260lm IP68
Undervattensspotlight tillverkad av rostfritt stål, lämplig för kontinuerlig undervattensanvändning.
923 kr
/ st
Nyhet

