Nyhet
Spotlight Jona Small 2,7W 250lm IP44
Kompakt strålkastare med flexibelt huvud, perfekt för mindre föremål.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Trädgårdsspotlight Jona Small 2,7W 250lm från Garden Lights
Den snygga och kompakta spotlighten Jona Small har en svart aluminiumkropp och ett flexibelt huvud. Det är enkelt att rikta det varma ljuset mot önskat område, så den här modellen är perfekt för att belysa mindre föremål. Det är en spotlight som kombinerar praktisk bekvämlighet med elegant design och är lämplig för användning under alla årstider.
Om du behöver en större spotlight, kolla in Jona.
Med utbytbar ljuskälla MR11.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2,7W |
| Ljusflöde | 250lm |
| Spridningsvinkel | 50º |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färgåtergivning | Ra82 |
| Färg | Svart |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 2,15m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø45 mm |
| Längd | 93 mm |
| Höjd | 120 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Spotlight Catalpa 2,6W 195lm IP44
Spotlight i rostfritt stål med varmvitt ljus och justerbart huvud.
546 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Corvus 5W 385lm IP44
Spotlight med varmvitt ljus, perfekt för buskar och lägre träd.
649 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Arcus 5W 280lm IP44
Perfekt spotlight för buskar och lägre träd, varmvit ljuskälla.
669 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Lapis 2,6W 235lm IP44
Undervattensspotlight i form av en sten, helt vattentät.
495 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Spotlight Protego 5W 260lm IP68
Undervattensspotlight tillverkad av rostfritt stål, lämplig för kontinuerlig undervattensanvändning.
923 kr
/ st
Nyhet

