Spotlight Arcus SMART 5W 220lm IP44
Smart spotlight, styrbar med Smart Life-appen.
Läs mer
Trädgårdsspotlight Arcus SMART 5W 220lm från Garden Lights
Du kan placera Arcus SMART (Zigbee) var som helst i din trädgård. Runt terrassen för mer atmosfär eller rikta den mot buskar som du vill sätta i rampljuset. Du kan sedan ansluta den smarta spotten till Smart Life-appen. I appen kan du ställa in ljuset precis som du vill. Du kan ställa in ljusstyrka och färgtemperatur. Du kan ställa in färghjulet från varmvitt till kallvitt eller någon annan färg. Ställ in spotten på den färg du gillar bäst och spara den som en scen. Du kan länka den här scenen till en timer och njuta av din favoritatmosfär i trädgården varje kväll.
Med utbytbar ljuskälla MR16 LED 5W SMART (Zigbee).
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 5W |
| Ljusflöde | 220 lm |
| Spridningsvinkel | 40º |
| Färgtemperatur | RGB +CCT (2700-6500K) |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Svart |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 1m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø63 mm |
| Längd | 115 mm |
| Höjd | 145 mm |
Liknande produkter

