Spotlight Focus SMART 5W 95lm IP44
Smart spotlight, styrbar med Smart Life-appen.
Läs mer
Trädgårdsspotlight Focus SMART 5W 95lm från Garden Lights
Placera spotlighten där du vill ha den i trädgården, till exempel mellan buskarna eller riktad mot en häck. Anslut Focus SMART (Zigbee) till ditt Garden Lights-system och anslut ljuset i Smart Life-appen. Du kan sedan länka Focus SMART (Zigbee) till en zon och styra den. Du kan dimma den smarta spotlighten, men du kan också ställa in ljusfärgen med hjälp av färghjulen. Från varmvitt till vitt, en kall ljusfärg eller vilken annan färg du vill. Dessa alternativ för ljusintensitet och färger låter dig skapa vilken önskad atmosfär som helst i din trädgård.
* Obs: Smart Gateway krävs!
Med utbytbar ljuskälla MR16 LED 5W SMART (Zigbee).
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spotlight |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 5W |
| Ljusflöde | 95lm |
| Spridningsvinkel | 40º |
| Färgtemperatur | RGB +CCT (2700-6500K) |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Färg | Svart |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 2m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | Ø75 mm |
| Längd | 150 mm |
| Höjd | 180 mm |
Liknande produkter

